У центрі села Нова Збур’ївка знаходиться цікава пам’ятка архітектури – Успенська церква 1869 року. Цю величну кам’яну споруду побудували в неокласичному стилі. Її восьмигранний купол увінчаний чотирикутним хрестом. Усі вікна храму зроблені в єдиному закругленому стилі. А по периметру розміщені незвичні фризи – сухарики. Сухарики – це невеликі виступи над карнизами, які мають прямокутну форму та створюють пунктирний ряд. В радянські часи Успенська церква була закрита та переобладнана в кінотеатр “Космос”.

Тільки на початку 1990-х років святиня знову почала функціонувати. Почалася її реставрація, у ході якої сьогодні ми можемо бачити відновлену дзвіницю, іконостас, добудовані нові приміщення.

 

Понад 100 років тому поряд з Успенською церквою відбувалися різні казусні випадки. В 1904 році деякі з них були яскраво описані в газеті “Юг”: “В селе Новой Збурьевке против церкви, церковно-приходской школы и земской школы в доме Безникова помещается казенная винная лавка. По обе стороны этой лавки крестьяне производят распивку водки под заборами. Напившись до потери сознания, учиняют драки, перебранку самыми отборными словами и творят разные безобразия на виду учеников обеих школ”. Селяни, яким не подобалася така ситуація, зверталися до місцевої влади, щоб вона навела порядок. Але, як іноді буває, не зажди на такі скарги звертали увагу…

Фото: http://wikimapia.org/20971030/ru/Свято-Успенский-храм

Previous reading
Стебліївський лиман
Next reading
Царський курган Огуз