Що ви чули про Бирючий острів?

Це двадцятикілометрова коса, яка розташована між Азовським морем та Утлюкським лиманом. Її ширина може сягати від декількох десятків метрів до 5 кілометрів. А перешийок з’єднує косу з “великою землею”. Іноді навесні цей перешийок покривається водою, яка перетворює косу у справжній острів. За легендою, в стародавні часи тут жили царські скіфи.

З 1927 року Бирючий стає заповідною зоною та отримує статус “заповідно-мисливського” господарства. А в 1993 році був створений Азово-Сиваський національний парк, куди увійшов острів.

Сьогодні на Бирючому можна знайти рідкісні види рослин та тварин. Тут знайшли свій притулок олені, лані, муфлони. Тільки ланей на острові понад 2 тисячі. Стільки парнокопитних не побачиш разом навіть у африканській савані!

До речі, тут знаходиться Бирючий маяк, який був споруджений ще в 1878 році. Спочатку він був невеликим дерев’яним, а потім його замінила вежа з червоної цегли. У наступних випусках нашої рубрики 100_цікавинок_Херсонщини ми розповімо про маяк докладніше.

Previous reading
Будинок адмірала Сенявіна
Next reading
Пам’ятник англійцю Джону Говарду (частина 1)